Ndeshje tejet interesante mes Arsenalit e Leicester, ja formacionet zyrtare – foto

Ndeshje tejet interesante mes Arsenalit e Leicester, ja formacionet zyrtare – foto

Sot me fillim nga ora 16:00 do të zhvillohet një ndeshje tejet interesante mes Arsenalit dhe skuadrës së Leicester Cityt, e vlefshme kjo për xhiron e dytë të Premier Ligës.

Në xhiron e parë të kampionatit anglez, Arsenali e mposhti Crystal Palace me rezultat solid 2:0, kurse Leicester e nisi sezonin me barazim 2:2 me Brentfordin.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në mars të këtij viti, ku asokohe “Topçinjtë” mposhtën “Dhelprat” me shifrat 2:0.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat kanë mungesa të lojtarëve, ku për Arsenalin nuk do të paraqiten Nelson dhe Vieira, kurse te Leicester mungojnë Barnes, Pereira dhe Bertrand.


Tanimë, të dy trajnerët, si Mikel Arteta ashtu edhe Brendan Rodgers, kanë vendosur se me cilët lojtarë do ta fillojnë ndeshjen e sotme, dhe formacionet zyrtare të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

Arsenali

Leicester

Lexo edhe

Video