Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ndeshje interesante në Superligën e femrave në basketboll

Ndeshje interesante në Superligën e femrave në basketboll

Java e 13-të e Superligës së Femrave do të sjellë disa ndeshje shumë interesante.

Takimi i parë do të zhvillohet të premten, ku Bashkimi e pret Kastriotin. Skuadra prizrenase fundjavën e kaluar e pësoi humbjen e parë, por është favorite ndaj vashave ferizajase, që kanë dy fitore dhe 10 humbje.

Vëllaznimi që fundjavën e kaluar shënoi fitoren e parë pas 11 humbjeve do të ballafaqohet me Penzën, që ka tetë fitore dhe katër humbje.

Ndeshja e fundit zhvillohet të dielën ndërmjet Trepçës dhe Mabetex Prishtinës. Vashat mitrovicase kanë katër fitore dhe tetë humbje, kurse skuadra prishtinase ka 10 fitore dhe dy humbje.

Superliga e Femrave – Java 13


E premte

17:00 Bashkimi – Kastrioti

E shtunë

19:00 Vëllaznimi – Penza

E diel

13:00 Trepça – Mabetex Prishtina

Lexo edhe

Video

error: