Ndeshje e zjarrtë mes Evertonit dhe Liverpoolit, mbyllet pjesa e parë

Ndeshje e zjarrtë mes Evertonit dhe Liverpoolit, mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin lokal mes Evertonit dhe Liverpoolit, ku të dy skuadrat vazhdojnë drejt zhveshtores pa e gjetur golin.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Goodison Park”, Evertoni dhe Liverpooli janë duke barazuar me rezultat 0:0, përcjell KosovaPress.


Pavarësisht rezultatit, të dy skuadrat janë duke treguar lojë tejet të bukur dhe luftarake, ndërsa dy portierët, Pickford dhe Alisson arritën t’i mbajnë portat e paprekura.

Rezultati i pjesës së parë, 0:0.

Lexo edhe

Video