Ndeshja Danimarkë – Belgjikë, duartrokitet Eriksen

Ndeshja Danimarkë – Belgjikë, duartrokitet Eriksen

Në përballjen mes Danimarkës dhe Belgjikës, në minutën e dhjetë është ndërprerë ndeshja në shenjë respekti për lojtarin danez Christian Eriksen.

Në ndeshjen hapëse të Euro 2020 të Danimarkës kundër Finlandës, Eriksen pëson kolaps në fushë, duke bërë kështu që ndeshja të pezullohet, përcjell KosovaPress.


Sot në shenjë respekti, në stadiumin e “Parken” të Kopenhagës, tifozët e Danimarkës u solidarizuan me Eriksenin duke duartrokitur në minutën e 10’ të ndeshjes, për nder të numrit të tij të fanellës.

Më poshtë e gjeni edhe videon.

Lexo edhe

Video

error: