Ndërron jetë ylli i “Girls Aloud”, Sarah Harding

Ndërron jetë ylli i “Girls Aloud”, Sarah Harding

Këngëtarja e grupit të njohur muzikor “Girls Aloud”, Sarah Harding (39), e cila kishte kancer në gji, vdiq të dielën, ka bërë të ditur nëna e saj.

Harding zbuloi në gusht 2020 se ajo ishte diagnostikuar me sëmundjen, e cila ishte përhapur në pjesë të tjera të trupit të saj.

Nëna e saj Marie njoftoi lajmin në Instagram, duke e përshkruar vajzën e saj “të bukur” si “një yll të ndritshëm dhe të ndritshëm”.

“Sot po ndaj lajmin se vajza ime e bukur Sarah ka ndërruar jetë për fat të keq. Shumë prej jush do të dinë për betejën e Sarah me kancerin dhe se ajo luftoi aq fort nga diagnoza e saj deri në ditën e saj të fundit. Ajo u largua paqësisht këtë mëngjes”, ka shkruar ajo.


Mikja e grupit të saj muzikor, Nadine Coyle udhëhoqi homazhet, duke thënë se ajo ishte “absolutisht e shkatërruar”.

“Unë nuk mund të mendoj për fjalë që ndoshta mund të shprehin se si ndihem për këtë vajzë dhe çfarë do të thotë ajo për mua. E di që shumë prej jush do të ndiheni në këtë mënyrë,” shkroi ajo në Instagram.

Në mars të këtij viti, në një ekstrakt nga kujtimet e saj të botuara në Times, Harding shkroi: “Në dhjetor mjeku im më tha se Krishtlindjet e ardhshme ndoshta do të ishin të fundit për mua.”

Harding u bë e famshme në vitin 2002 si një konkurrent në Popstars: The Rivals – një shfaqje talentesh ITV e cila synonte të gjente një grup të ri vajzash dhe një grup djemsh.

Ajo arriti në finale dhe fitoi vendin e fundit në grup i cili u shndërrua në Girls Aloud – së bashku me Nicola Roberts, Nadine Coyle, Kimberley Walsh dhe Cheryl Cole.

Video

error: