Ndërron jetë ish-trajneri i Prishtinës

Ndërron jetë ish-trajneri i Prishtinës

Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë, ka ndërruar jetë trajneri legjendar kroat, Miroslav Ciro Blazevic.


Blazevic ishte figurë mjaft e dashur për komunitetin e futbollit në Kosovë, pasi që drejtoi me sukses gjeneratën e artë të Prishtinës në elitën e futbollit të ish-federatës në vitet 1985/86, raporton KosovaPress.

Qiro vazhdimisht kishte shprehur simpatinë e tij për Kosovën, ndërsa periudhën e tij te Prishtina e cilësonte si të veçantë për shkak të dashurisë së madhe që i ofruan futbollistët, drejtuesit dhe tifozët e klubit asokohe.

Lexo edhe

Video