Ndalohet një mjek nën dyshimet për keqpërdorim të pozitës

Ndalohet një mjek nën dyshimet për keqpërdorim të pozitës

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit  në Policinë e Kosovës, kanë ndërmarrë veprime hetimore kundër të dyshuarit me inicialet B.A., me profesion mjek.


Prokuroria Speciale njofton se B.A. dyshohet se ka kryer veprën penale keqpërdorim i pozitës apo autoritet zyrtar.

Me aktvendim të prokurorit i dyshuari B.A është dërguar në mbajtje për 48 orë në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë. 

Lexo edhe

Video