Ndaj Mallorkas Reali kërkon të vazhdojë me ecurinë pozitive, formacionet zyrtare

Ndaj Mallorkas Reali kërkon të vazhdojë me ecurinë pozitive, formacionet zyrtare

Katër fitore dhe një barazim. Ky është bilanci pozitiv që Real Madridi e ka nga pesë ndeshjet e para të edicionit 2021/22 në La Ligan spanjolle.

Këtë ecuri trajneri Carlo Ancelotti kërkon ta vazhdojë edhe në sfidën e sotmë kundër Mallorcas që zhvillohet nga ora 21:00 në stadiumin “Santiago Bernabeu”.


Këto janë formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Militao, Alaba, Nacho, Benzema, Asensio, Valverde, Vinicius, Rodrygo, Camavinga, Miguel

Mallorca: Reina, Sastre, Gaya, Valjent, Oliva, Battaglia, Febas, Kang, Junior, Take, Hoppe

Lexo edhe

Video