Ndaj Brightonit Chelsea kërkon fitoren e parë pas tri ndeshjeve, formacionet zyrtare

Ndaj Brightonit Chelsea kërkon fitoren e parë pas tri ndeshjeve, formacionet zyrtare

Një fitore në pesë ndeshjet e fundit është bilanci negativ i Chelseat në Premier Ligën angleze dhe humbja e fundit erdhi pikërisht nga lideri i tabelës, Manchester City.

Skuadra e trajneri gjerman tashmë ka një distance prej 13 pikëve nga ajo e Pep Guardiolas dhe sonte ballafaqohet me Brightonin e vendit të nëntë që ka vetëm një humbje në pesë sfidat e fundit, transmeton KosovaPress.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Amex Stadium”.


Këto janë formacionet zyrtare:

Brighton: Sanchez, Lamptey, Cucurella, Webster, Allister, Gross, Moder, Alzate, Welbeck, Burn, Veltman

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Silva, Rudiger, Odoi, Kante, Jorginho, Alonso, Mount, Lukaku, Ziyech

Lexo edhe

Video