Ndahet nga jeta balerina e njohur Hueyda El Saied

Ndahet nga jeta balerina e njohur Hueyda El Saied

Është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare balerina e njohur, Hueyda El Sayed.

Prej disa vitesh Hyeda jetonte në Luksemburg, ku edhe ishte martuar.


Ajo vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë, nga e cila edhe vdiq.

Hueyda El Sayed ka lindur në Tiranë, ndërsa ishte me prejardhje nga Sudani.

Veçse balerinë, 46-vjeçarja njihej si këngëtare e piktore. Ajo ka marrë pjesë edhe në festivalet e muzikës shqiptare si në “Top Fest” dhe tek “Kënga Magjike”.

Video