NATO: Vendimi i Bullgarisë për të dëbuar zyrtarët rusë duhet të respektohet

NATO: Vendimi i Bullgarisë për të dëbuar zyrtarët rusë duhet të respektohet

Vendimi i Bullgarisë për të dëbuar 70 anëtarë të stafit rus si agjentë të huaj është një vendim sovran që duhet respektuar, shkroi në profilin e saj në Twitter, zëdhënësja e NATO-s Oana Lungescu.


“Aleatët e NATO-s dënojnë me forcë modelin shtrëngues të sjelljes dhe përpjekjet e Rusisë për të ndërhyrë në proceset dhe institucionet tona demokratike dhe për të synuar sigurinë e qytetarëve tanë”, shtoi Lungesku.

‘’Aleanca e Atlantikut të Veriut qëndron në solidaritet me aleatin e saj Bullgarinë’’, shtoi ajo. /BTA/

Lexo edhe

Video