Nasim Haradinaj: Rrjedhja e dosjeve mund të jetë dhuratë nga Mossadi

Nasim Haradinaj: Rrjedhja e dosjeve mund të jetë dhuratë nga Mossadi

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka deklaruar se rrjedhja e dosjeve nga Gjykata Speciale në Hagë ‘mund të vijë si dhuratë nga agjencia inteligjente izraelite Mossad’.


Ai në Pressing në T7 ka thënë se kjo ka ndodhur pasi ‘Izraeli na njohu si shtet’.

“Ne na erdhi njohja e Izraelit dhe ka mundësi që këtë dhuratë po na e bën Mossadi”, është shprehur Haradinaj.

Lexo edhe

Video

error: