Napoli-Real Madrid, formacionet e mundshme

Napoli-Real Madrid, formacionet e mundshme

Dy liderët e grupit C të Ligës së Kampionëve, Napoli dhe Real Madridi do t’i ballafaqojnë forcat e tyre sonte në stadiumin “Diego Amrando Maradona” me fillim 21:00.

Dy skuadra kanë marrë fitore nga duelet e para kundër Union Berlinit, përkatësisht Bragës dhe synojnë që me tri pikë të reja të bëjnë një tjetër hap drejt kalimit të fazës së grupeve, raporton KosovaPress.

Qendërmbrojtësi kosovar i Napolit, Amir Rrahmani nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës së tij për shkak të lëndimit, ashtu sikur edhe Juan Jesus dhe Gollini, ndërsa te Real Madridi mungojnë Alaba, Courtois, Guler dhe Militao.


Këto janë formacionet e mundshme:

Napoli  (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Ostigard, Natan, Olivera; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Real Madrid (4-4-2): Kepa; Carvajal, Rudiger, Nacho, F Garcia; Valverde, Tchouameni, Camavinga; Bellingham; Rodrygo, Vinicius

Lexo edhe

Video