Napoli mposht Bolonjën 3:1

Napoli mposht Bolonjën 3:1

Në ndeshjen e fundit të xhiros 26 në Serie A, futbollistët e Napolit shënuan sonte fitore kundër Bologna me rezultat 3:1 (1:0).

Autor i dyfishtë për Napolin ishte kapiteni Insigne (8, 76), dhe një herë ai asistoi për golin e tretë nga Osimhen (65), ndërsa goli i vetëm për Bologna u shënua nga Soriano (73).

Napoli ka 47 pikë në pozitën e gjashtë në tabelë, ndërsa Bologna është e 12-ta me 28 pikë.

Më parë, Milani mposhti Verona, i udhëhequr nga trajneri kroat Ivan Juriq, 2:0 (1:0) si mysafir, dhe iu afrua liderit Inter në tri pikë. Milan kaloi në epërsi me një goditje të lirë të ekzekutuar në mënyrë të shkëlqyeshme nga Kruniq në minutën e 28-të, dhe për 2:0 shënoi Dalot me një goditje precize në minutën e 50-të.

Milani tani ka 56 pikë, tri më pak se Interi kryesor, i cili do të presë Atalanta të hënën, dhe katër më shumë se Juventusi në pozitën e tretë. Verona është e teta me 38 pikë.

Parma ndërkaq kompensoi “deficitin” dy herë kundër Fiorentina për të kaluar në epërsi për herë të parë në minutën e 90-të, por në fund nuk arriti të prishte një seri me 17 ndeshje pa fitore në Serie A pasi ndeshja përfundoi 3:3, ndërsa Crotone theu serinë prej shtatë humbjeve radhazi dhe një seri prej gjashtë ndeshjeve të pamposhtura në Torino me një fitore 4:2.


Në Firencë, Fiorentina udhëhoqi me 1:0 dhe 2:1 me golat e Quarte (28’) dhe Milenkoviq (42’), Parma barazoi përmes Kucka (32’ nga penalltia) dhe Kurtiq (72’) për të ardhur për herë të parë në epërsi përmes Mihail (90’). Sidoqoftë, me reagimin e ngathët të Iacoponi (90’ + 4’-ag) i cili shënoi një autogol, Fiorentina arriti të barazonte.

Fiorentina tani është e 14-ta me 26 pikë, ndërsa Parma mbetet e 19-ta me 16 pikë.

Crotone u kthye në lojë për të qëndruar falë dy golave ​​nga Simy (27’ nga penalltia dhe 54’) dhe golave ​​nga Reca (80’) dhe Ounas (90’ + 4’), ndërsa humbja e Torinos pas një pushimi të detyruar dy-javor për shkak të koronavirusit në ekip nuk arriti të parandalojë Mandragora (45’) dhe Sanabria (84’).

Crotone mbetet e fundit në tabelë me 15 pikë, ndërsa Torino i 18-ti me 20 pikë.

Në ndeshjen e parë të ditës, Roma mposhti Genoa si nikoqir 1:0 me golin e Mancini në minutën 24.

Genoa mbetet e 13-ta në tabelë me 27 pikë, ndërsa Roma e katërta me 50 pikë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.