Napoli me ofertë për yllin maroken që shkëlqeu në Botëror

Napoli me ofertë për yllin maroken që shkëlqeu në Botëror

Eksperti i njohur i transferimeve, Fabrizio Romano ka bërë të ditur se Napoli ka bërë një ofertë për yllin e Marokut, Azzedine Ounahi.

Napoli ka bërë një ofertë prej 15 milionë eurove për të nënshkruar Ounahin në merkaton e janarit, por që do ta lë atë të qëndrojë te Angers deri në fund të sezonit aktual, raporton KosovaPress.


Napoli dhe Angers gjenden në bisedime, ndërsa pozicionoi i lojtarit do të jetë pikë kyçe për tu arritur marrëveshja.

(20) Fabrizio Romano on Twitter: “Napoli have submitted an opening proposal for Morocco star Azzedine Ounahi. First bid worth €15m to sign the player now but let him stay at Angers until the end of current season 🔵🇲🇦 #Napoli Talks ongoing between clubs. Player’s position will be crucial, as @DiMarzio reports. https://t.co/JLOyz51uM1” / Twitter

Lexo edhe

Video