Napoli dhe Fiorentina kërkojnë çerekfinalen e Kupës së Italisë, formacionet zyrtare

Napoli dhe Fiorentina kërkojnë çerekfinalen e Kupës së Italisë, formacionet zyrtare

Në stadiumin “Diego Armando Maradona” Napoli dhe Fiorentina do të ballafaqohen për të siguruar një vend në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë.

Qendërmbrojtësi kosovar Amir Rrahmani luan nga minuta e parë në këtë ndeshje do të do ketë punë me sulmuesin në top formë këtë edicion të Serie-A Dusan Vlahovic, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja fillon nga ora 18:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Napoli: Ospina, Lorenzo, Tuanzebe, Rrahmani, Ghoulam, Lobotka, Demme, Politano, Martenz, Elmas, Petagna

Fiorentina: Dragowski; Come, Milenkovic, Nastasic, Biraghi; Bonaventura, Torreira, Duncan; Nico Gonzalez, Vlahovi

Lexo edhe

Video