Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Nagavci: Harmonizimi i arsimit me kërkesat e tregut të punës, prioritet i Qeverisë

Nagavci: Harmonizimi i arsimit me kërkesat e tregut të punës, prioritet i Qeverisë

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se avancimi i sektorit profesional të arsimit në Kosovë është pika kyçe ku Qeveria e Luxemburgut do ta ofrojë mbështetjen e saj.


Ajo ka njoftuar se sot në një takim me shefen e zyrës së Luxemburgut,  Natacha Gomes u pajtuam që të vazhdojë bashkëpunimi ynë në këtë pjesë të  rëndësishme për zhvillimin ekonomik.

“Harmonizimi i arsimit dhe aftësimit profesional me kërkesat e tregut të punës, mbetet prioriteti kryesor i Qeverisë Kurti 2 dhe i imi si ministre e arsimit”, ka shkruar ajo.

Lexo edhe

Video

error: