MVP dhe Top 5 e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës

MVP dhe Top 5 e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës

Xhiroja e tretë e Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll ka dhuruar ndeshje interesante, madje sfida Bashkimi-Sigal Prishtina u vendos pas dy vazhdimeve.

Basketbollisti me efektshmërinë më të lartë ishte Courtney Fells i Prizrenit 16 me 36. Ai përballë kampionit (Golden Eagle Yllit) shënoi 27 pikë, 12 kërcime dhe pesë asistime për 35 minuta sa qëndroi në parket.


I dyti ishte Lejson Zeqiri me indeksin 32, duke ndihmuar Sigal Prishtinën të fitojë ndaj Bashkimit 104:105.

Në vendin e tretë është Milik Yarbough i Rahovecit me 30, pastaj janë Julien Leëis i Bashkimit me 25 dhe Erjon Kastrati i Golden Eagle Yllit me 23.

Lexo edhe

Video

error: