Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mustafa takohet me Rohde, diskutojnë zhvillimet e fundit në Kosovë

Mustafa takohet me Rohde, diskutojnë zhvillimet e fundit në Kosovë

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, me të cilin ka diskutuar kryesisht mbi zhvillimet e fundit në vend.


Mustafa ka falënderuar ambasadorin Rohde për mbështetjen e deritanishme si dhe për gatishmërinë për mbështetje të mëtejme të shtetit gjerman ndaj Kosovës, duke potencuar se bashkëpunimi mes dy vendeve do të vazhdojë të thellohet.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: