Mustafa: Akademik Kujtim Shala mund t’i rrahë me dije të gjithë në VV

Mustafa: Akademik Kujtim Shala mund t’i rrahë me dije të gjithë në VV

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar pas pretendimeve të deputetëve të VV-së për sulm nga Arben Gashi e Kujtim Shala.

Mustafa në një postim në Facebook ka shkruar se akademik “Kujtim Shala mund t’i rrahë me dije e me argumente prej të parit deri në të fundit të VV-së dhe të gjithë së bashku”.

Ai ka thënë se Shala ka më shumë libra të botuara se sa që VV-ja ka deputetë.

Postimi i plotë:


Kështu është, kur nuk e kupton gjuhen intelektuale të Akademikut Kujtim Shala. Nuk ke kapacitet të mendosh dhe ta kuptosh se çfarë tha dhe thua me rrahu Kujtimi.

Akademik Shala mund ti rrahë me dije e me argumente prej të parit deri në të fundit të VV-së dhe të gjithë së bashku. Ai ka dije e mendjehollësi; ka më shumë libra të botuara sesa VV-ja deputetë.

Frikësohem se nëse deputetët e VV-së i lexojnë librat e Kujtimit dhe nuk i marrin vesh, pasi janë vetëm zhurmues, do ta thërrasin një helikopter, jo makinë të ndihmës së shpejtë, para ndërtesës së Kuvendit.

Deri sot i kanë bërë të gjitha të zezat, e sot improvizojnë se i sulmuan deputetët e LDK-së, sepse duan të luajnë rolin e viktimës.

Tani po pres, që ndonjë diplomat i jashtëm, përkëdhelës i VV-së, të ma sjell një “demarsh” në LDK; ata që u mërzitën shumë kur e prishëm koalicionin me VV-në?!.

Lexo edhe

Video

error: