Muriqiiii zhbllokon rezultatin, Kosova në epërsi – video

Muriqiiii zhbllokon rezultatin, Kosova në epërsi – video

Ende pa kaluar minuta e 10’ e ndeshjes dhe tanimë kemi golin e parë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kosova ka arritur të kalojë në epërsi në ndeshjen kundër Irlandës së Veriut, ku nga pika e bardhë ka shënuar sulmuesi Vedat Muriqi, përcjell KosovaPress.


Me ndihmën e gjyqtarit, i cili akordoi penallti në favor të “Dardanëve”, Muriqi e konkretizon atë me gol në minutën e 9’, duke kaluar Kosovën në epërsi prej 1:0.

Golin e gjeni më poshtë.

https://streamff.com/v/525f9e

Lexo edhe

Video