Muriqi kalon Mallorcan në epërsi ndaj Gironas (VIDEO)

Muriqi kalon Mallorcan në epërsi ndaj Gironas (VIDEO)

Vedat Muriqi ka shënuar golin e dytë të sezonit në La Liga, duke e kaluar Mallorcan në epërsi ndaj Gironas.

Momentalisht po luhet ndeshja mes Gironas dhe Mallorcas, ku kjo e fundit po avancon 1:0, raporton KosovaPress.


Ylli kosovar, Vedat Muriqi shënoi golin e avantazhit për Mallorcan nga penalltia qysh në minutën e 4’.

Golin e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video