Muriqi i pandalshëm, shënon edhe golin e dytë kundër Irlandës së Veriut

Muriqi i pandalshëm, shënon edhe golin e dytë kundër Irlandës së Veriut

Kombëtarja e Kosovës e ka filluar pjesën e dytë furishëm kundër Irlandës së Veriut, ku e ka shënuar edhe golin e tretë të ndeshjes.


Kosova e ka thelluar epërsinë kundër Irlandës së Veriut në 3:1 përmes golit të shënuar nga sulmuesi Vedat Muriqi, përcjell KosovaPress.

Muriqi shënon golin e dytë personal të ndeshjes, dhe të tretin për Kosovën në minutën e 52’ të ndeshjes.

Lexo edhe

Video