Muriqi i pandalshëm në La Liga, i shënon edhe Rayo Vallecanos (VIDEO)

Muriqi i pandalshëm në La Liga, i shënon edhe Rayo Vallecanos (VIDEO)

Gol ndaj Celta Vigos, Gironas, Mallorcas dhe sot ndaj Rayo Vallecanos për yllin kosovar, Vedat Muriqi i cili po shkëlqen në La Liga.

Vedat Muriqi ka shënuar sot golin e katërt personal në La Liga, ku e barazoi rezultatin në 1:1 në ndeshjen ndaj Rayo Vallecanos, raporton KosovaPress.


Vallecano ishte në epërsi prej 1:0, derisa Muriqi shënoi në minutën e 44’ për ta barazuar rezultatin në 1:1.

Golin e gjeni më poshtë.

Goal Foot on X: “⚽️ 🇪🇸 𝐆𝐎𝐀𝐋 | Rayo Vallecano 1-1 Mallorca | Vedat Muriqi https://t.co/6sVZxPwq1l” / X (twitter.com)

Lexo edhe

Video