MPB tregon bilancin e sulmeve në veri: U shkaktuan nga milicia fashiste

Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar të premten bilancin e deritashëm të sulmeve gjatë protestave të dhunshme të ditëve të fundit, të organizuara në veri të Kosovës. Sipas kësaj ministrie, deri tani janë regjistruar 21 sulme ndaj mediave dhe gazetarëve, gjashtë zyrtarë të Policisë së Kosovës janë lënduar e 30 ushtarë të KFOR-it po … Continue reading MPB tregon bilancin e sulmeve në veri: U shkaktuan nga milicia fashiste