Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me diell dhe vranësira të shpërndara.


Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-10 m/s.

Lexo edhe

Video