Moti sot i vranët

Moti sot i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.


Sipas institutit, shi me intensitet mesatar deri të lartë pritet në Gjakovë, Junik dhe zonat për rreth këtyre dy vendeve.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video