Moti sot, diell dhe vranësira

Moti sot, diell dhe vranësira

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Vranësirat kanë mundësi që vende-vende të sjellin riga shiu.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Lexo edhe

Video