Moti sot

Moti sot

Sot në vendin tonë pitet të mbajë mot i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në pjesën e parë të ditës parashihen reshje shiu, ndërsa pasdite pritet dobësim i tyre.


Në juglindje dhe lindje të vendit, pasdite nuk parashihet të ketë reshje.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 1 deri 3 më e ulëta, ndërsa ato maksimale prej 3 deri 5 gradë Celsius.

Lexo edhe

Video