Moti sot

Moti sot

Moti me diell e pjesërisht i vranët do të mbajë këtë të premte. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8 dhe 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 23 dhe 27 gradë Celsius.


“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video