Moti sot

Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat do të shënojnë rritje të lehta të temperaturave maksimale.


Minimalet do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga juglindja dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Lexo edhe

Video