Moti sot

Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin mes 10 dhe 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 22 dhe 26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit. 

Lexo edhe

Video