Moti sot

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.


Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës përshihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut me shpejtësi 1-7m/s.

Lexo edhe

Video