Moti sot

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat parashihet të sjellin reshje shiu dhe shkarkimi rrufesh.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa  maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celisus.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja, e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Lexo edhe

Video