Moti sot

Moti sot

Sot do të mbajë mot i ngjashëm me diell dhe vranësira.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 18-23 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-33 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.

Lexo edhe

Video