Moti sot

Moti sot

Paraditen e sotme parashihet të mbajë mot me intervale me diell. Por që vranësirat pasdite parashihet të shoqërohen me riga të shiut, ndërsa në vise me lartësi mbidetare mbi 700 m parashihen edhe fjolla bore.


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë.

“Vranësirat ditën e enjte parashihen të shoqërohen me riga të shiut, ndërsa në vise me lartësi mbidetare mbi 700 m parashihen fjolla bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video