Moti sot

Moti sot

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë i vranët dhe me diell.


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira parashihet të formohet mjegull e dobët, kryesisht në orët e para të ditës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK.

Lexo edhe

Video