Moti sot

Moti sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m/s.

Lexo edhe

Video