Moti për sot

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme por edhe nesër në vend do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video