Moti për sot

Moti për sot

Këtë të premte në Kosovë do të mbajë mot i vranët e me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) temperaturat minimale do të shënojnë ulje, derisa ato maksimalet mbesin konstante.


Nuk parashihet të bie shi.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të shënojnë ulje, deri sa ato maksimalet mbesin konstante me ditët e fundit. Nuk parashihen reshje të asnjë forme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, kryesisht nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video