Moti për sot

Moti për sot

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 dhe 8 gradë Celsius. Ndërsa maksimalet e ditës parashihet që të lëvizin ndërmjet 21 dhe 22 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s”, njofton IHMK.

Lexo edhe

Video

error: