Moti për nesër e pasnesër

Moti për nesër e pasnesër

Do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vendet për rreth viseve malore, të sjellin riga shiu.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lexo edhe

Video