Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, por me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Të mërkurën kur dhe fillon stina e verës meteorologjike, parashihet mot me diell dhe vranësira të dendura, të cilat në disa lokalitete do të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 28-31 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalist e fortë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lexo edhe

Video