Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Të premten parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

Të shtunën mot i vranët dhe me intervale me diell, por relativisht i ftohët.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri + 4 gradë kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lexo edhe

Video