Moti në Kosovë, të enjten riga shiu në formë stuhie

Moti në Kosovë, të enjten riga shiu në formë stuhie

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.


Të enjten ka mundësi që në vende të izoluara të ketë riga shiu në formë stuhie.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit mesatare dhe lokalisht e fortë, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lexo edhe

Video

error: