Moti në Kosovë, nesër do të ketë shi e shkarkim rrufesh

Moti në Kosovë, nesër do të ketë shi e shkarkim rrufesh

Të dielën mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.


Reshjet parashihen të jenë të intensitetit të dobët deri mesatar. Temperaturat  minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Lexo edhe

Video