Moti këtë të diele në Shqipëri

Moti këtë të diele në Shqipëri

Moti në Shqipëri do të karakterizohet nga kthjellime të vazhdueshme dhe vranësira kalimtare, ndërkohë që në skajin jugor parashikohet të ketë edhe reshje shiu.

Në pjesën e dytë të ditës situata do të përmirësohet.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në orët e para të mëngjesit dhe do të rriten në mesditë duke u luhatur në vlerat -2 deri në 16 gradë celsius.

Era pritet të fryjë mesatare me shpejtësi deri në 30 km/h, raporton Meteoalb, duke krijuar dallgëzimin 2-3 ballë në det.

Lexo edhe

Video

error: