Mot i vranët dhe me shi

Mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë.

Pos reshjeve parashihen edhe pak rreze dielli dhe mundësi për shkarkime rrufesh.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit.

Lexo edhe

Video