Mot i ndryshueshëm sot

Mot i ndryshueshëm sot

Në vendin tonë sot (e enjte) do të mbajë mot i vranët dhe me ulje të lehta të temperaturave maksimale dhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, parashihen reshje  të intensitetit të ndryshueshëm.


Temperaturat minimale pritet të sillen mes 9 dhe 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 22 dhe 25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

Lexo edhe

Video