Mosmarrëveshje rreth linjës së minibusëve, 6 persona rrihen mes vete, të shtëna edhe me armë

Mosmarrëveshje rreth linjës së minibusëve, 6 persona rrihen mes vete, të shtëna edhe me armë

Pas një mosmarrëveshjeje rreth linjës së qarkullimit te minibusëve, në Vushtrri janë rrahur mes veti 6 të dyshuar meshkuj kosovarë.


Sipas policisë, ishin përdor edhe një kaçavidë si dhe ishte shtëne me armë zjarri. Në vendngjarje është konfiskuar një revole me një gëzhojë dhe një fishekë.

Një mashkull kosovar ka pranuar tretman mjekësor ndërsa pesë të dyshuar meshkuj kosovarë janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit njëri dërgohet në mbajtje ndërsa të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt.

Lexo edhe

Video