Momenti kur tifozët e Ekuadorit kërkojnë të shërbehen me birrë gjatë ndeshjes me Katarin

Momenti kur tifozët e Ekuadorit kërkojnë të shërbehen me birrë gjatë ndeshjes me Katarin

Ekuadorit i ka takuar fitorja e parë në Kampionatin Botëror të futbollit pasi ata e kanë mposhtur Katarin me rezultat 2-0.

Enner Valencia ishte lojtari i ndeshjes pasi shënoi të dy golat për vendin e tij dhe tre pikët e para në Grupin A, por përtej asaj që ndodhi në fushë, ishin edhe ngjarjet në tribuna ato që morën vëmendjen gjatë kësaj ndeshje.

Derisa ishte duke u zhvilluar ndeshja, për një moment tifozët e Ekuadorit filluan të bëjnë një thirrje me zë të lartë për t’u shërbyer me birrë, gjë e cila është e ndalur në Katar, përcjellë KosovaPress.


“Duam birrë, duam birrë”, ishin thirrjet e tyre në drejtim të organizatorëve.

FIFA dhe Katari kanë bërë të ditur se nuk do të lejohen birra brenda apo jashtë stadiumit, pasi me fenë islame është e ndaluar konsumimi i pijeve alkoolike.

Andaj, tifozët e vendeve pjesëmarrëse janë duke kundërshtuar këtë rregull.

Lexo edhe

Video